De bomber van de Oude Twentse

0

Zaterdag 24 september, daar zat de roddelkoning van Lemelerveld. Diep in gedachten verzonken. Gedachten razend van hot naar her. Structuurloos. Ongeremd. Drastisch. De gedachten van de roddelkoning waren ontpopten zich op mysterieuze wijze tot het centrum van het universum. Gedreven door kennis en ervaring (en de nodige roddels) rijkten de gedachten zo diep dat gravitatie zijn limiterende werking verloor. De essentie des leven werd in dit gedachtenbolwerk tot op detail uitgesplitst. Niets bleef ongemoeid. het was een moment van verlichting die zijn weerga niet kende. Nog nooit te voren had de roddelkoning zo’n openbaring gehad. Toen zijn gedachten carrousel langs zijn voetbalcarrière spinde draaiden zijn hersenen overuren.

Wat als, de hamvraag die maar bleef terug keren. Wat als hij dat ene eigendoelpunt bij Dalfsen uit niet had gemaakt, had iedereen hem dan serieuzer genomen? Wat als hij nou eens twee linker voetbalschoenen zou aantrekken, zou hij dan beter kunnen voetballen? Wat als hij nou eens een avondje zijn alcoholconsumptie zou inperken, zou hij dan de volgende dag op het voetbalveld beter presteren? Het waren enkele vragen die alsmaar terugkeerden. Vragen die niet allen beantwoord konden worden. Vragen die bijna te absurd waren om te bedenken. Vele onbeantwoorde vragen, maar eentje kon zomaar eens beantwoord worden. En zo geschiedde.

Sander hielt zich op zaterdag avond keurig in, geen gekke dingen, louter burgerlijke praktijken. Het was dan ook geen wonder dat meneer topfit op het sportpark verscheen. Sander had er zin in. Hij zou de wereld eens laten zien waartoe hij in staat is.

De tegenstander van de dag was Wijhe 4. Ondergetekende was er live bij. Het nieuws van Sander rijkte gister zelfs tot Kessel Eik. Het was zo bijzonder dat ik niet anders kon dan dit met mijn blote ogen live te aanschouwen. Het weer was perfect. Misschien net iets te perfect. De zon verwarmde het kunstgrasveld tot mediterrane temperaturen en dat had zijn effect op de spelers. Waar de zon het kunstgras vulde met warmte vulde deze warmte op zijn beurt het kunstgras met vermoeide blikken. Naarmate de wedstrijd vorderde groeide het verlangen naar een drinkpauze. Een drinkpauze die er nooit zou komen. Zelfs Chris van Wijhe was door dit weer te lui om mee te verdedigen. Het waren omstandigheden waarbij de kans op fata morgana’s niet uitgesloten konden worden. De wedstrijd had door al deze omstandigheden wat opstartproblemen. In de beginfase kabbelde, alhoewel het kurkdroog was, het spel rustig voor. Er was tot dan toe weinig noemenswaardigs te melden. Maar toen, na ongeveer een kwartiertje voetballen gebeurde het. De wedstrijd kreeg een donderslag te incasseren die het beeld van de rest van de wedstrijd 180 graden liet kantelen. Het was alsof Thor, de god van de donder eigenhandig de wedstrijd van een nieuw verbazingwekkend impuls voorzag. Ondergetekende kon het niet geloven. En gelooft het eigenlijk nog steeds niet. Fata morgana of niet, ondergetekende zag wat hij zag. Het was niemand minder dan Sander Streppel, hierna te noemen; de bomber van de Oude Twentse weg. In zijn vrije tijd roddelkoning. Op zondagochtend 25 september hobbykanonnier. De bomber van de Oude Twentse legde op ruim 30 meter aan voor een schot. Sander? Aanleggen voor een schot? Ik zal bij voorgaande zin mijn geloofwaardigheid wel hebben verloren. Voor degene die nog steeds lezen en dit tabblad niet hebben weg geklikt, leuk dat u er nog bent. Enfin, de bomber van de Oude Twentse legde dus aan voor een schot. Op 30 meter afstand. Ja echt waar. Maar dan het gevolg. Het gevolg was iets onbeschrijfelijks. Ondergetekende zag het met eigen ogen en beschouwde het nog steeds als onwerkelijk. de bomber van de Oude Twentse nam de bal op het leder van zijn voetbalschoen het was een soepele doch effectieve touché. De kracht die Sander in deze touche legde was miraculeus. Zoals beschreven in Philosophiae naturalis principia mathematic van Newton zette deze kracht een evenredige doch tegenovergestelde kracht in werking. En zoals voor iedereen bekend is een kracht gelijk aan de massa maal de acceleratie. Met massa als relatief lage constante komt het erop neer dat de accelaratie ongekend hoge waarden aanneemt. De bal werd zodoende gelanceerd met een mysterieus hoge snelheid. Tartend met de wetten van de natuur klom de bal in de lucht naar boven en vervolgde het zijn baan over het veld. Alsof het een kleine wit ronde arrenslee was die vooruit werd getrokken door een stel onzichtbare rendieren. Al vliegend door de lucht zorgde dit schot voor groeiende verbazing. Deze verbazing kan met enkele korte gedachtegangen worden samengevat: “beste roei”, “die gaat hard”, “ook nog de goede kant op”, “soow die gaat richting doel”, “dit kan nog wel eens gevaarlijk worden”, “het zal toch niet?”. Het was op dat moment dat bij iedereen het besef kwam dat ze op het punt stonden waarop geschiedenis werd geschreven in de 4e klasse 11. De bal vloog met perfecter krul dan Andrelon perfecte krul over de dienstdoende keeper van Wijhe en onder de laad door. Het was hier dat de bal door het net werd gevangen en zodoende tot doelpunt werd gepromoveerd. Het moment was magisch, fabelachtig. Alle aanwezigen keken nog eens naar de schutter. Het was inderdaad de bomber van de Oude Twentse. Het was op dat moment dat ondergetekende sprakeloos was. Aan de grond genageld maar ondertussen ook zwevend tussen fantasie en werkelijkheid. De wedstrijd was voor ondergetekende klaar. Dit was de wedstrijd. Een 1-1000 verlies zou hier nog geen verschil in kunnen maken. Zodoende stapte ondergetekende in de auto en reed terug naar Kessel-Eik. Plofde daar op de bank neer en nergens anders meer over dacht. Sander deed wat niemand ooit had gedacht. Daarmee vond hij voor zichzelf antwoord op de levensvraag die hem al zo lang prikkelde. Tot zondag 25 september 2016. Het verhaal moest de wereld. Het mocht niet blijven bij dat handje vol mensen. Eerlijk zullen we alles delen. Dus hierbij het verhaal.

Een verhaal geschreven door Tjeuke klinkhamer

Een verhaal gedirigeerd door Sander Streppel, aka de bomber van de Oude Twentse.

Geef een reactie

*